Historia rodziny Royów, czyli Logana Roya oraz czworga jego dorosłych dzieci, do których należy firma Waystar Royco – jedna z największych korporacji mediowych na świecie. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku i przybliża widzom losy i rozterki, z którymi muszą się zmierzyć członkowie tej wpływowej rodziny. Teraz waży się ich przyszłość, bo starzejący się ojciec, będący także głową firmy, zaczyna wycofywać się z działalności. Roy Logan (Brian Cox) – nieprzejednany i wpływowy mężczyzna, z trzecią żoną Marcią (Hiam Abbass) u boku, twardą ręką zarządza należącą do rodziny, globalną korporacją mediową. Ma czworo dzieci z poprzednich dwóch związków. Kendall Roy (Jeremy Strong), starszy syn Logana z drugiego małżeństwa, jest obecnie prezesem jednego z oddziałów firmy i jego oczywistym następcą. Roman Roy (Kieran Culkin), młodszy brat Kendalla, który nie pracuje już w Waystar, jest szczerym i rozrywkowym mężczyzną. Siobhan „Shiv” Roy (Sarah Snook), jedyna córka Logana i zarazem najmłodsze jego dziecko, rozwija swoją karierę w polityce. Natomiast Connor Roy (Alan Ruck), najstarszy syn i jedyne dziecko z pierwszego małżeństwa, wiedzie spokojne życie w Nowym Meksyku, z dala od rodziny. Napięcia i tarcia rodzinne wzmagają się, gdy na imprezie urodzinowej Logana dochodzi do kłótni i zaczyna się walka o władzę – między ojcem a synem, a także między samym rodzeństwem. W produkcji występują: Brian Cox („The Ring”), Jeremy Strong („Big Short”, „Sędzia”), Kieran Culkin („Ucieczka od życia”), Alan Ruck (serial „Egzorcysta”), Matthew Macfadyen („Duma i uprzedzenie”), a także Hiam Abbass, Sarah Snook, Nicholas Braun, Natalie Gold, Peter Friedman oraz Rob Yang. Twórcą serialu HBO „Sukcesja” jest wyróżniony nominacją do Oscara oraz Nagrody Gildii Amerykańskich Scenarzystów Jesse Armstrong („Zapętleni”). Odcinek pilotażowy został napisany przez Armstronga i wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem Adama McKaya („Big Short”).
„Sukcesja” to obraz dla miłośników seriali pełnych intryg, opowiadających o świecie wielkich pieniędzy, możliwości i… przegranych. Produkcja pokazuje również do czego zdolny jest człowiek pragnący osiągnąć sukces za wszelką cenę. Wyróżniają ją także błyskotliwe, aczkolwiek surowe dialogi. Intrygi dopracowane są do najdrobniejszego szczegółu i zmuszają widza do głębokich analiz.
Serial nominowany był do prawie 20 światowych nagród, z czego zdobył aż 14 prestiżowych statuetek, w tym m.in. dwa Złote Globy (dla najlepszego serialu obyczajowego oraz najlepszego aktora w serialu obyczajowym – Briana Coxa), nagrodę BAFTA (najlepszy serial zagraniczny), dwie statuetki Emmy (najlepszy muzyczny motyw przewodni i najlepszy scenariusz serialu obyczajowego za odcinek „Nobody Is Ever Missing”) i trzy Satelity (najlepsza obsada telewizyjna, najlepszy serial obyczajowy oraz najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym – Jeremy Strong). Nie trudno się temu dziwić, bowiem już po emisji pierwszych odcinków opowieść o rodzinie Royów spotkała się z wielkim uznaniem krytyków na całym świecie.