Ponad 300 seriali, 800 filmów, produkcji dla dzieci i dokumentów
Po bezpłatnym okresie próbnym zapłacisz tylko 24,90 zł miesięcznie
Wypróbuj przez 7 dni bezpłatnie
Kultowe seriale, polskie produkcje, hity kinowe i kreskówki. Wszystko po polsku, z lektorm lub napisami. Oglądaj na ulubionym urządzeniu.
Wypróbuj bezpłatnie
Masz już HBO GO w abonamencie operatora? Zarejestruj się i oglądaj!
ZAREJESTRUJ SIĘ
Bohaterowie filmu „Jak pies z kotem” , bracia Andrzej (Olgierd Łukaszewicz) i Janusz (Robert Więckiewicz) są uznanymi reżyserami filmowymi, których drogi dawno się rozeszły. Mężczyźni od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Kiedy jednak Andrzej nagle zaczyna mieć problemy ze zdrowiem, jego młodszy brat odkłada na bok dzielące ich różnice i liczne nieporozumienia, które kumulowały się przez lata, i postanawia pomóc choremu w potrzebie. „Jak pies z kotem” to słodko-gorzkie kino opowiadające o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Twórcą obrazu jest Janusz Kondratiuk, autor „Dziewczyn do wzięcia”. Inspiracją do scenariusza jego autorstwa była prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru produkcja pokazuje nieszablonową rodzinę razem z jej wzlotami i upadkami. Odtwórcami głównych ról są: Robert Więckiewicz („Pod Mocnym Aniołem”), Olgierd Łukaszewicz („Seksmisja”), Bożena Stachura („Chopin. Pragnienie miłości”) oraz Aleksandra Konieczna („Ostatnia rodzina”). Ta ostatnia za stworzoną przez siebie kreację została wyróżniona gdyńskimi Złotymi Lwami i statuetką Orła.
„Jak pies z kotem” to dramat z pewną dozą komedii i sarkazmu. Nawet w obliczu tragedii bohaterów nie opuszcza specyficzne poczucie humoru oraz dystans w obliczu nieuniknionego. Dialogi powstały na podstawie prawdziwych rozmów i nagrań z przeszłości. Część zdjęć nakręcono w domu reżysera w podwarszawskim Łosiu. Kondratiuk nie boi się pokazywać, jak naprawdę wygląda opieka nad chorym. Ukazuje ją jako uciążliwą psychicznie, fizycznie i finansowo przeprawę, która odbiera godność. Całość podana jest jednak tak, że widz niejednokrotnie ma okazję do śmiechu.
„Jak pies z kotem” to intymny portret rodziny w obliczu dramatu, z którym może utożsamiać się wiele osób. Produkcja w uniwersalny sposób pokazuje zmagania z kwestiami ostatecznymi. Losy dwóch rodzin prowokują do wzruszeń i zadumy nad kruchością ludzkiego życia i brutalnymi implikacjami choroby i odchodzenia. Jest to też swoisty komentarz do trudnej sytuacji ludzi, którzy muszą sobie radzić z nieuleczalną chorobą bliskiej osoby. Pozostawione same sobie, często zderzają się z bezsilnością i depresją.
Film „Jak pies z kotem” został doceniony przez krytyków i branżę filmową. Nagrodę Orła i Złotego Lwa 2019 roku za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą otrzymała Aleksandra Konieczna, natomiast Olgierd Łukaszewicz odebrał Złotego Lwa za najlepszą drugoplanową rolę męską.