Bohater filmu „Freak Show”, Billy Bloom (Alex Lawther), od dziecka zapatrzony był w swoją ekscentryczną i prowadzącą hulaszczy tryb życia matkę (Bette Midler). Nastolatek ma ogromną fantazję i barwny styl bycia. Pewnego dnia zostaje zmuszony do zamieszkania z surowym i oziębłym ojcem. Trafia też do niezwykle konserwatywnej szkoły, w której jego kolorowe stroje wywołują liczne kontrowersje. Billy jednak ani myśli zmieniać się czy podporządkowywać. „Freak Show” to reżyserski debiut brytyjskiej aktorki i producentki Trudie Styler (rola w „Dla niej wszystko”) na podstawie powieści Jamesa St. Jamesa. Bohaterem tej oryginalnej i lekkiej produkcji jest pełen życia nastolatek, który za nic ma konwenanse i utarte schematy. Chłopak eksperymentuje z modą, co wywołuje poruszenie w konserwatywnej społeczności, w której mieszka. W główne role w tej ciepłej i pełnej dobrych emocji komedii wcielają się: Alex Lawther (serial „The End of the F***ing World”), Abigail Breslin („Bez mojej zgody”), AnnaSophia Robb („Góra czarownic”), Ian Nelson („Igrzyska śmierci”) oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Bette Midler („Dla naszych chłopców”). Produkcja była pokazywana na MFF w Berlinie, gdzie wyróżniono ją trzema nominacjami. Uzyskała też nominację do nagrody publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Edynburgu.
Tytułowy „freak” to w języku angielskim nie tylko wybryk czy kaprys, ale również dziwadło. Taką opinię zyskuje w nowej, ekskluzywnej szkole Billy Bloom. Do wykreowania własnego, oryginalnego stylu zainspirowało go barwne życie i wysublimowany gust matki, z którą spędził szczęśliwe lata swojego dzieciństwa. Świat Billy’ego zmienił się nie do poznania, gdy matka nagle zniknęła, a on sam trafił pod skrzydła bogatego, wymagającego i wyjątkowo zachowawczego ojca. Zapisany do elitarnej, konserwatywnej szkoły, stara się wcielać w życie to, czego nauczyła go matka – że w zimnym i okrutnym miejscu, jakim jest świat, trzeba dawać się prowadzić fantazji. Zderzenie ze szkolną rzeczywistością okazuje się bolesne. Niecodzienne, barwne stroje i niezwykły sposób bycia sprawiają, że Billy nie znajduje akceptacji wśród uczniów. Staje się obiektem drwin, a nawet fizycznych ataków. Gdy zdobywa wreszcie pierwszego przyjaciela, otoczenie uznaje ich za parę gejów. Billy jednak bezkompromisowo walczy o swoje prawo do odmienności i stopniowo zdobywa kolejnych kolegów. Szereg wydarzeń pozwala otoczeniu zrozumieć, kim naprawdę jest nietuzinkowy chłopak i co chce zamanifestować swoimi szokującymi kreacjami.
Alex Lawther, który wcielił się w rolę Billy’ego, miał przed sobą bardzo trudne zadanie aktorskie. Stworzył jednak wyrazistą kreację, dzięki której widzowie mogą podzielić targające bohaterem emocje. Interesującą, charakterystyczną postać szkolnego idola Flipa Kelly’ego zagrał Ian Nelson. Uwagę przykuwa też drugoplanowa, ale bardzo istotna rola Larry’ego Pine’a. Ciekawostką jest fakt, że do roli nauczyciela wychowania fizycznego zaproszono słynnego tenisistę Johna McEnroe’a.